התדרדרות זיכרון ויכולת קוגניטיבית בגיל מבוגר


לא פעם מגיעים אלי אנשים באזור גיל 70 ומעלה ושואלים אותי למה הזיכרון שלהם הוא כבר לא מה שהיה פעם? למה הם לא חושבים מהר כמו פעם? לפעמים קשה יותר ללמוד או להתרכז לאורך זמן... ככה זה? זה הגיל?

לאחרונה קראתי מחקר שנערך במרכז של מחלת האלצהיימר בסקרמנטו, קליפורניה. במחקר השתתפו כ-400 גברים ונשים, בגיל ממוצע של 76. המשתתפים היו במצב קוגניטיבי נורמלי, במצב של הדרדרות קוגניטיבית קלה ולחלקם היה דימנציה.

בתחילת המחקר נבדקו רמות ויטמין D של המשתתפים והתוצאות הצביעו על מחסור בויטמין D וכמות לא מספקת של ויטמין D בקרב מספר לא קטן של המשתתפים.

במהלך 5 שנים של מעקב, משתתפים עם מחסור של ויטמין D חוו התדרדרות קוגניטיבית בקצב מהיר פי 2-3 מאלו שהיו להם רמות מספקות של ויטמין D. החוקרים ציינו כי הם אכן ציפו לראות התדרדרות קוגניטיבית במשתתפים עם מחסור בויטמין D, אך הם לא ציפו להשפעה כזאת משמעותית של ויטמין D על המצב הקוגניטיבי של המשתתפים.

מחסור בויטמין D הוא נפוץ וידוע שיש לזה השלכות רפואיות רבות, אבל מצד שני זה גם מחסור שיכול להיות מטופל בקלות. מקור מצויין לויטמין D היא השמש, אבל רובנו נמצאים בעבודה או בבית או מתחבאים מהחום הנוראי, בהירי העור מביננו מתכסים כדי לא להישרף ונזהרים למרוח קרם הגנה בכל יציאה לשמש וכהי העור נמצאים במצב שויטמין D מהשמש לא נספג טוב.

תוספי ויטמין D יש לרב, אבל אני ממליצה על תוסף שהספיגה שלו מעולה והתוצאות מהירות ביותר. זה הויטמין D הליפוזומאלי של חברת אקוסאפ שעשוי בצורת טיפות.

כמובן שמומלץ מדי פעם להבדק לרמות הויטמין בדם, אם כי נדיר ביותר למצוא אנשים עם רמה מעבר לגבול העליון, גם כשלוקחים כמויות מאד גבוהות של הויטמין.

תודות ל: www.FunctionalMedicineUniversity.com

#Organic #Agriculture

23 צפיות

הרשמו לקבלת עדכונים וכתבות

09-7604177

ד"ר שולמית לוריא

©2018 BY DOCTOR LOURIA. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM